Zonnepanelen (2)

Webinar DUMAVA regeling voor clubs op 20 februari en update status BOSA aanvragen

Webinar DUMAVA regeling voor clubs op 20 februari en update status BOSA aanvragen

De subsidieregeling Duurzaam Maatschappelijk Vastgoed (DUMAVA), die wordt uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, wordt vanaf juni 2025, als alternatief, ook opengesteld voor sportaccommodaties in eigendom van een amateursportorganisatie.

Onderdeel van de informatiecampagne, om clubs goed te informeren, is een Webinar dat op 20 februari door RVO in samenwerking met het ministerie van VWS wordt georganiseerd. Tijdens het Webinar gaat RVO (de uitvoerder van de regeling) onder andere in op de belangrijkste verschillen met de BOSA-regeling, de periode waarin de DUMAVA-regeling geopend zal zijn, de voorwaarden en het budget. Clubs kunnen zich hier aanmelden voor het Webinar.

Deze regeling is echter wel uitsluitend bedoeld voor het verduurzamen van sportaccommodaties, dus geen bouw en onderhoud zoals bij de BOSA wel het geval. Indien je voor het verduurzamen van jouw sportaccommodatie nu geen gebruik meer kunt maken van de BOSA kun je zo mogelijk straks wel bij de DUMAVA terecht.

Lees meer over de regelingen op de pagina van BOSA en DUMAVA.

Update BOSA aanvragen

De subsidieregeling Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties (BOSA) is op 6 januari weer opengesteld. Het budget voor 2025 bedraagt €74 miljoen en wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen. De laatste stand van zaken is gedeeld op 6 februari door de Dienst Uitvoering Subsidies (dus-i.nl). Daarin is gecommuniceerd dat er inmiddels al 3.079 aanvragen zijn binnengekomen met een totaal aangevraagd bedrag van meer dan €108 miljoen euro. Daarmee is het beschikbare budget al overvraagd. De aanvraagprocedure wordt gesloten als het plafond van 114,7 miljoen euro (155% van het budget) wordt bereikt. Dit betekent dat de kans helaas nog maar zeer klein is dat aanvragen die nu nog moeten worden ingediend nog in aanmerking komen voor subsidie in dit jaar. Je bent daarmee afhankelijk van het niet toekennen van reeds ingediende aanvragen.

Het bijwonen van de Webinar over de mogelijkheden voor subsidie via de DUMAVA regeling om jouw sportaccommodatie te verduurzamen is dan ook sterk aanbevolen te volgen.